Adopcja

Adopcja zwierzaka to bardzo szlachetny czyn. Dajemy nowe życie, poprawiamy warunki dotychczasowego bytowania, zapewniamy opiekę (również tą weterynaryjną), okazujemy miłość, pokazujemy, że można żyć inaczej. Często adopcja jest ratunkiem przed śmiercią w schronisku.

Jednak należy ją dobrze przemyśleć i ustalić, jakiego psiaka lub kociaka szukacie. I tutaj pojawiają się schody. Gdzie znaleźć psa do adopcji? Czy chcecie psa rasowego, a może kundelka? Duży czy mały? Młody, a może starszy? Niezależnie, jakiego zwierza szukacie, sprawdźcie czy na terenie Waszego miasta funkcjonuje schronisko lub fundacja. I zapoznajcie się z ich podopiecznymi. A może chcecie adoptować psa, jednak nie macie tyle czasu lub miejsca? Polecam poszukać schroniska lub fundacji, która umożliwia adopcje online lub inaczej zwaną wirtualną adopcją.

Warto, co nieco wiedzieć o całym procesie adopcyjnym. Jak wygląda, gdzie znaleźć informacje, czego można się spodziewać oraz gdzie szukać pomocy?

Wydawałoby się, że adopcja psa to prosta sprawa. Jednak jak sami widzicie, że jest wiele pytań. Dlatego postanowiłam zebrać wszystkie moje wpisy dotyczące adopcji w jednym miejscu. Dodatkowo wyróżniłam wpisy, które znalazłam w internecie, dotyczące tematów, o których ja nie wspomniałam. W skrócie, wszystko to co uważam za warte przeczytania zanim zdecydujecie się na adopcję lub w ogóle na wzięcie psa.

Z moich wpisów możecie się dowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas procesu adopcyjnego i jak on wygląda. Przeczytanie o tym, że pies to nie zabawka i decyzja o adopcji czy kupnie zwierzaka nie może być podejmowane pochopnie. Zwracam uwagę również, na aspekt promocji psów na imprezach plenerowych. No i nie można pominąć wpisu, o pierwszych krokach po zawitaniu nowego członka rodziny w naszym domu.

Miłego czytania 🙂

Moje wpisy

O adopcji słów kilka

Mamo, chcę pieska!

Promocja psów na eventach

Czy na pewno wszystko wiesz?

Pierwsze kroki po adopcji

Możecie również skorzystać z informacji zawartych w książce: „Psie Sprawki, czyli przewodnik po adopcji”.

Artykuły na innych stronach

Poniżej zamieszczam linki do artykułów na różnych stronach, z którymi warto się zapoznać.

Znajdziecie w nich argumenty, które przekonają Was do tego, jakiego psa wybrać – szczeniaka czy dorosłego. Warto również wiedzieć, czy pies zostając sam w domu, gdy my jesteśmy w pracy, ma gorzej lub lepiej, jak w schroniskowym boksie. Oprócz tego, koniecznie zapoznajcie się z wpisami dotyczącymi świadomych adopcji.

A jeżeli już jesteście pewni, jakiego psa chcecie zaadoptować, proponuję uzupełnić wiedzę o wpisy dotyczące problemów w szkoleniu psów adoptowanych, kiedy je zacząć szkolić i jakich problemów można uniknąć przy adoptowanym zwierzaku.

Mam nadzieję, że znajdziecie tutaj to czego szukaliście. 🙂

Wybór psa – szczeniak czy pies dorosły  by Mikropsy

Mity i fakty, pies w schronisku a sam w domu  by Mikropsy

Świadoma adopcja cz. 2 by Biały Jack

Świadoma adopcja cz. 3  by Biały Jack

Świadoma adopcja cz. 4  by Biały Jack

Jak unikać problemów z adoptowanym psem  by Psorro

Kiedy zacząć szkolić psa po adopcji  by Psorro

Co może być najtrudniejsze w szkoleniu zaadoptowanego psa by Psorro

adopcja, pies, psy, adopcje, informacje, pomoc, na kanapie, siedzi