O nas

Pierwszym zwierzęciem w domu była mała, biała myszka. Potem pojawiały się zwierzaki o różnej maści i wielkości. Najdłużej mieszkały u nas koty, chociaż gryzoni też było sporo.
Pod koniec kwietnia 2017 roku pożegnałyśmy Fridę, która spędziła z nami prawie dziewięć lat życia. Niedawno odeszła od nas moja największa miłość – Freya. Była
z nami tak krótko, ale nauczyła mnie bardzo wielu rzeczy i przeszła ogromną przemianę. Mam nadzieję, że w miejscu, w którym są obecnie, są szczęśliwe i nie cierpią.

***

Iggy (이기)

Kolejny adoptowany psiak, tym razem w Fundacji Człowiek dla Zwierząt działającej pod Krakowem. Iggy trafił do mnie jak miał trochę ponad 3 miesiące, co przyczyniło się do poszerzenia mojej wiedzy o życiu ze szczeniakiem. Jest on moim pierwszym psem, którego wychowuję i poznaję od okresu „dziecięcego”.

Chłopak bardzo lubi się uczyć, zwłaszcza, gdy w kieszeni mam jedzenie. Aczkolwiek, gdy w grę wchodzi zabawa, również nie odmówi. W swoich ruchach i za-chowaniach często przypomina kota. Może spokojnie robić za budzik, bo przychodzi do mnie idealnie minutę przed jego zadzwonieniem. Jest radosny i ciekawy, często gra takiego macho, ale w środku to tak na prawdę ciepłe kluchy.

Iggy jak każdy z nas, kryształowy nie jest. Ma swoje problemy, a największym jest obcowanie z obcymi osobami. Od blisko roku intensywnie ćwiczymy co przyczyniło się do znacznej poprawy w jego kontaktach z obcymi osobami. Idealnie jeszcze nie jest, ale pracujemy nad tym! 😉

Szkolenia/seminaria:

2020
* Dog Dancing, Przystanek Pieskowo (styczeń – luty 2020)

2019
* Pregility, Psia Edukacja (luty – kwiecień 2019)
* Agility, Psia Edukacja (maj – czerwiec 2019)

2018
* Psie przedszkole, Centrum Edukacji Kynologicznej – ZUZIK (kwiecień – maj 2018)
* Posłuszeństwo dla Starszaków, Psia Edukacja (listopad – grudzień 2018)

Eventy:
2019
* Inauguracja X sezonu Pucharu Polski w Dogtrekkingu – Lubliniec 2019 (13.04.2019)
* Hard Dog Race (1.06.2019)
* Mazowiecka Liga Dogtrekkingu – Puszcza Bolimowska (7.09.2019)
* Łapa Targ – Psie Targi w Warszawie (15.12.2019)

2018
* 8 Bieg Wegański (20.05.2018 – nie brał udziału w samym biegu, był jako „osoba towarzysząca”)
* Zabierz PIESia do Międzylesia IV (9.09.2018)
* Łapa Targ – Psie Targi w Warszawie (16.12.2018)iggy

iggy

Iggy, o mnie, o nas, moje psy, mój pies

Michalina (미하리나 )

W liceum postanowiłam, że chcę iść na studia, które mają coś wspólnego z biologią (moim ulubionym przedmiotem w szkole). W trakcie studiów na SGGW pierwszego stopnia odkryłam, że jednak brakuje mi rozszerzenia wiedzy na temat zwierząt. I na drugi stopień przeniosłam się na inny wydział.

W międzyczasie zaczęłam robić kurs z Animal Assisted Interventions oraz poszerzałam swoją wiedzę kynologiczną (co trwa do dnia dzisiejszego). W 2018 roku skończyłam kurs dyplomowy na behawiorystę zwierząt COAPE.

W kynologii najbardziej interesuje mnie behawioryzm, relacja między psem a przewodnikiem oraz żywienie psów. Od kiedy pierwszy raz zobaczyłam psy biegające w agility (a było to zanim miałam psa), wiedziałam, że z moim przyszłym psem spróbujemy swoich sił w tym sporcie.

A tutaj [klik] możecie przeczytać o zwierzakach, których już z Nami nie ma, ale były obecne przy tworzeniu tego bloga. 🙂

*W nawiasach zostały zapisane imiona w koreańskim alfabecie – hangul.

 ***

Zakaz kopiowania zdjęć oraz tekstów. Wszelkie prawa do zdjęć i opisów są moją własnością (chyba,że napisano inaczej)-kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części oznacza naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawa o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej Dz.U.94 Nr 24 poz.83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *